Czym się różnią kontenery na gruz od kontenerów na śmieci?
Decyzja o remoncie wiąże się z koniecznością wielu przygotowań. Rozplanowanie prac czy zakupy budowlane to dopiero początek obowiązków. Ważną kwestią podczas prac budowlanych czy remontowych są również odpady, które powstają podczas przeprowadzanych robót. Warto wiedzieć, że gruzu nie można wyrzucać do tradycyjnych pojemników na śmieci, ponieważ takie działania są niebezpieczne dla środowiska naturalnego oraz niezgodne z prawem. Z uwagi na to, że za wyrzucanie gruzu do śmietnika grozi kara grzywny, niezbędne jest wynajęcie kontenera na gruz. Czym się różni taki pojemnik od tradycyjnych kontenerów?
W jakich kontenerach można przechowywać gruz?
Gruzu nie można składować w tradycyjnych kontenerach na odpady z uwagi na środowisko naturalne oraz przepisy. Warto również wspomnieć, że takie odpady są ciężkie dlatego pojemnik, w którym będą przechowywane, musi być przede wszystkim wytrzymały. Właśnie dlatego korzystając z usług firmy wywożącej śmieci, należy wynająć kontener typu KP. Taki kontener na odpady budowlane jest solidny, ponieważ:
- jest wykonany z blachy stalowej,
- jest pomalowany farbą antykorozyjną,
- jego obudowa jest wzmocniona ciężką konstrukcją stalowych kształtowników,
- może być wyposażony w zamknięcia, które zapobiegną zaśmiecaniu albo ingerencji zwierząt.
Co jeszcze wyróżnia kontenery na gruz?
Wytrzymałość to najważniejsza cecha, którą muszą się wyróżniać kontenery na gruz. Pojemniki KP są przystosowane również do gromadzenia płytek, tynku, gipsu czy innych śmieci, które pozostają po remoncie, na przykład folii, styropianów czy plastików. Warto również wspomnieć, że kontenery na gruz muszą być dostosowane do przewozu, co zwykle nie dotyczy tradycyjnych pojemników na śmieci.
Gruz trafia do recyklingu, gdzie musi być dostarczony odpowiednim sprzętem.
Dzięki temu odpady nagromadzone podczas rozbiórki budynku czy remontu zostaną wykorzystane ponownie. Co więcej, w zależności od ilości odpadów, kontenery na gruz mogą mieć różną pojemność - 3, 5, 7, a nawet 12 m³. Dzięki temu łatwo je dostosować do ilości gruzu, który trzeba wywieźć, a dzięki wytrzymałości mogą być bezpiecznie transportowane.